لوازم دکوری لوکس

بوفه ها در اندازه ها و سبک های مختلفی وجود دارند و عموما در فضای پذیرایی و نزدیک به میز غذاخوری قرار می گیرند تا در هنگام پذیرایی از مهمانان لوازم مورد نیاز را در دسترس قرار دهند. میز غذاخوری یکی دیگر از چندین میزی است که باید در دکوراسیون خانه ایرانی خود داشته باشید. اما خیلی از مردم زمان یا فرصت انجام کارهای دستی را ندارند و ترجیح می دهند از لوازم دکوری آماده برای تزیین چیدمان دکوراسیون خانه خود استفاده کنند. برای تزیین کردن آن استفاده کنیم. از آن جا که حریم در خانه های ایرانی همچنان از اهمیت خاصی برخوردار است، پرده به عنوان یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون نقش مهمی ایفا می کند. از جمله نکاتی که در هنگام خرید لوازم دکوری منزل باید مورد توجه قرار گیرد موارد زیر هستند که تمامی طراحان و کارشناسان دکوراسیون تاکید دارند که در هنگام چیدمان این وسایل باید تمامی این نکات رعایت شود. همچنین توجه به اندازه میز مورد نظر از دیگر نکاتی است که باید مد نظر داشته باشید تا فضا به راحتی قابل استفاده باشد و مشکلی در رفت و آمد شما ایجاد نشود. همچنین به کمک پرده می توان در طول ساعات روز میزان نور ورودی به فضا را تنظیم کرد.

رنگ، جنس و طرح بوفه را می توان در تناسب با میز غذاخوری، آینه و کنسول و یا حتی میز تلویزیون انتخاب کرد. آینه و کنسول از وسایلی هستند که در بسیاری از خانه های لوکس ایرانی یافت می شوند. شومینه از دیگر قسمت های محبوب ایرانی ها در طراحی دکوراسیون به شمار می رود. در مواردی که در طراحی فضا، محل نشیمن و پذیرایی به صورت یکپارچه در نظر گرفته شده اند، بهتر است نوع چیدمان این دو دست مبل به گونه ای صورت گیرد که فضا به دو قسمت مجزا تقسیم شده و این دو بخش به خوبی از یکدیگر متمایز شوند. معمولا در یک خانه ایرانی دو دست مبل وجود دارد. در مواردی نیز که امکان قرار دادن دو دست مبل مجزا در فضا وجود ندارد و یا خودتان به دلایل دیگری مایل به استفاده از دو دست مبل نیستید، بهتر است سبک مبلمان راحتی خود را که در اولویت قرار دارند به گونه ای انتخاب کنید که در هنگام میزبانی از مهمانان نیز برازنده باشند.

در غیر این صورت بهتر است حداقل تناسب را در این رابطه رعایت کنید. در صورتی که استفاده از چند تابلو را مد نظر دارید، بهتر است تم و طرح کلی آن ها را مشابه با یکدیگر در نظر بگیرید. شاید این نکته تا به حال مد نظر شما نبوده باشد، اما تناسب لوستر با دیگر وسایل و مبلمان موجود در فضا بسیار مهم است؛ بنابراین زمانی که می خواهید لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنید، یک تصویر کلی از رنگ و سبک به کار رفته در فضای منزل خود به خاطر داشته باشید و لوستر را در فضای مربوطه در نظر بگیرید. شما گلدان، آباژور، مجسمه، شمعدان و انواع ظروف لوکس را برای داشتن یک خانه ایرانی نیاز خواهید داشت. یک خانه لوکس ایرانی بدون لوازم دکوراتیو معنا نخواهد داشت. در ضمن یک تابلو زمانی بیشترین تاثیر بصری خود را خواهد داشت که به صورت تک و بر روی سطح یکی از دیوارهای منزلتان نصب شود. با پخت اولیه، در دمای ۹۰۰ درجه، با روش زیر لعابی نقاشی شده و مجدد به کوره بر میگردند.

علاوه بر این موارد، اکسسوری منزل شیشهای، میتواند شامل میزهای شیشهای، گلدان، قفسه، مجسمه و تابلوهایی که روی شیشه نقاشی شدهاند، نیز باشد. این مجموعه شامل مبلمان، اکسسوریهای دکوری، پارچه، وسایل زینتی و روشنایی و همچنین لوازم حمام و سیستم کامل آشپزخانه است. لوازم دکوراتیو به اجناسی اطلاق میشود که بیش از این که مورد استفاده روزانه قرار داشته باشند برای ایجاد جلوهای زیبا و همچنین تحریک حس زیبایی شناسی در چیدمان منزل مورد استفاده قرار میگیرند. برای زیبا تر کردن محیط منزل یا محل کار دکوراسیون اصولی همیشه حرف اول را در هر جایی می زند. فضای مربوط به میز تلویزیون را باید در نزدیکی مبلمان نشیمن خود در نظر بگیرید تا در حالت نشستن در محیط نشیمن بتوانید به راحتی به تماشای آن بپردازید. در صورتی که یک فضای مخصوص به غذاخوری داشته باشید، به راحتی می توانید میز غذاخوری خود را در محیط قرار دهید. میز تلویزیون را می توانید در تناسب با مبلمان خود خریداری نموده و یا به صورت جزیی از دکور محیط راحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید